Kadir Küçükay Yazıyor

1.11

Tüfad Antalya Side Sueno otel Olgunlar futbol turnuvası ve 4. Geleceğin yıldızları etkinliği izlenimlerim

 

Bravo Tüfad genel merkezi ve Genel başkan İsmail Dilber :

 

Türkiye futbol antrenörleri derneği genel merkezinin her yıl geleneksel hale dönüşen olgunlar futbol turnuvası ve geleceğin yıldızları etkinliğini bu yıl yerinde izledim.

03 -07 nisan tarihleri arasında Side Sueno otel spor tesislerinde Tüfad şubeler arası olgunlar futbol turnuvasına Türkiye genelindeki Tüfad şubeleri üye antrenörlerinden oluşan 40 yaş üstü takımları katıldılar.

Tüfad İstanbul şubesinin Avrupa ve Asya olmak üzer 2 takım halinde katıldığı turnuvada Tüfad Avrupa takımı finale kadar çıktı.

Tüfad İzmir takımı ile oynadığı final maçını 3-1 kaybederek Türkiye 2.oldular.

07-09 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Geleceğin yıldızları futbol şenliğine de Tüfad İstanbul şubesi 2005 yaş grubunda Avrupa ve Asya karması olarak 2 takım halinde katıldılar.

Puanlama ve şampiyonluğun olmadığı futbol şenliğinde de Tüfad İstanbul şubesi 2005 Avrupa ve Asya karmaları başarılı oldular.

Tüfad genel başkanı İsmail Dilber, Duayen Antrenörler Metin Türel, Tınaz Tırpan, Ender Konca ve Tüfad şube başkanları ile yöneticileri katıldıkları etkinlikler hayli ilgi gördü.

Tüfad İstanbul şube başkanı Halit Önsen ve yönetim kurulu üyeleri Mehmet Yorulmazlar, Kamuran Gazi, Hasan Aslan,Osman Erdoğan, Nejat Öntaş, Cem Çalışkan, Necdet Toker, Metin Köksal Terzi, Antrenörler Osman Kol ve Burak Kaya da bu etkinliklere katıldılar.

İstanbul karmasındaki 2005 doğumlu yetenekli çocuklarımızın bazılarının hayatlarında ilk kez uçak ile yolculuk yaparak Antalya Side’deki 5 yıldızlı  Sueno  otelde konaklama imkanı buldular ve doğal çim zeminde futbol oynadılar.

Profesyonel takımlarda futbol oynayan abilerinin kamplarda otellerde neler yaşadıklarını, nasıl zorlulara  katlandıklarını bizzat yaşayarak öğrendiler.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocukların yaşadıkları o mutlulukları gözlerinde gördüm.

Tüfad genel merkezinin 3 yıldan bu yana düzenlediği Geleceğin yıldızları etkinliğine Tüfad İstanbul olarak ilk kez katılan, çok kısa dönem hazırlık yapmasına rağmen Olgunlarda final oynayan  ve Türkiye 2.olma başarısını gösteren  futbol takımımızda günde 3 maç oynayan hocalarımızın özverilerini de  gözlerimizle gördük.

Kısacası Tüfad İstanbul şube başkanı Halit Önsen ve yönetiminin göreve geldiklerinden bu yana yaptıkları olumlu işleri de vurgulamamız gerekiyor.

Marifet iltifata tabidir.

Tüfad İstanbul şubesi yapılmayanları yaparak artık Türkiye genelinde kabul görüyor ve kıskanılıyor diyebiliriz.

Bundan sonra Tüfad İstanbul şube başkanı Halit Önsen ve yönetim kurulunun yaptıkları olumlu işleri takdir edecek ,olumsuz işleri de eleştirme görevimizi yapmaya devam edeceğiz.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.