Fahrettin Sayhan Hocamıza Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

istanbulTüfad

Tüfad İstanbul şube başkanı Halit Önsen ve yönetim kurulu Silivrispor kulübünde futbolcunun saldırısına uğrayan ve görevinden ayrılan Teknik sorumlu Fahrettin Sayhan’a sahip çıktı.

 

Fahrettin Sayhan hocaya bu saldırıyı yapılanları şiddetle kınıyoruz:

 

Tüfad İstanbul şube yönetim kurulu Silivrispor kulübünün Yomraspor deplasmanı kadrosuna alınmayan futbolcusu Vahit Yaşar’ın saldırısına uğrayan Teknik sorumlu Fahrettin Sayhan hocaya sahip çıktığını açıkladı.

Genel sekreter Nejat Öntaş tarafından yapılan açıklamada olayın çok çirkin olduğu vurgulandı, bu olaya sebep olanların cezalandırılması gerektiği vurgulanarak Silivrispor kulübü yönetiminin bu konuda hassas davranması ve gerekenin yapılmasının beklendiği belirtildi.

Olay Silivrispor tesislerinde 7 Nisan Cuma günü Yomraspor deplasman maçı kadrosunun açıklanması sonrası kendisinin kadroya alınmamasına sinirlenen futbolcu Vahit Yaşar’ın Teknik sorumlu Fahrettin Sayhan’a saldırması sonucu gerçekleşmişti.

İddiaya göre Silivrispor kulübünün bazı  yöneticileri de saldırıya uğrayan hocaya sahip çıkmamış ve kulübü terk etmişler.

Tüfad İstanbul şube yönetim kurulu da olayı duyar duymaz dernek üyesi olan Antrenör Fahrettin Sayhan hocayı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmişler, kendisinin yanında olduklarını söyleyerek bu olayını takipçisi olacaklarını belirtmişler.

Silivri spor kulübü başkanı Ümit Kalko ve yönetim kurulunun bu olaya sessiz kalması da Futbol camiası tarafından tepki ile karşılandı.

Yönetim kurulunda futbolcu Vahit Yaşar ile aynı memleketli hemşehri olan Bayburt’lu yöneticilerin bulunduğu ve bu yüzden sessiz kaldıkları iddia edildi.

Başkan Ümit Kalko’nun da bu sebeple olayın üzerine gidemediği vurgulandı.

 

 

 

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.