Kadir Küçükay Yazıyor

1.4

Üniversiteyi kazanan amatör futbolculaın okullarının bulunduğu ildeki Amatör spor kulüplerine transferinde kolaylık sağlanamaz mı ?

 

Taskk ve İaskf genel başkanı Tff icra kurulu üyesi Ali Düşmez bu sorunu çözer

Amatör spor kulüplerinde futbol oynayan gençler üniversite çağlarına geldiklerinde yaşadıkları şehrin  dışındaki bir okulu kazandıklarında futbol yaşamlarına devam etmek istediklerinde lisanslı oldukları amatör spor kulüpleri ile sorunlar yaşıyorlar.

Amatör spor kulüpleri başkanları ve yöneticilerinin bazıları bunu fırsat bilerek  Tff statüsü gereği kendilerine hak tanınan 3500 tl bonservis bedelini talep ediyorlar.

Ekonomik zorluklarla kulüplerini yönetmeye çalışan başkan ve yöneticilere de hak vermek gerekiyor.

Bu konuda yurdumuzun 4 bir yanından futbolculardan hayli fazla şikayetler alıyorum.

Yetişmesinde katkıda bulundukları futbolcularından transfer bedeli talep etmeleri de doğal ancak genç futbolcuların önlerinin kesilmemesi 4 yıl futboldan uzak kalmaması adına fedakarlık yapmalılar.

Tff nin belirlediği 3500 tl değil de makul seviyede bir ücret talep etmeliler diye düşünüyorum.

Ancak bazı spor kulüp başkanları ve yöneticilerinin de ısrarla ve inatla 3500 tl almadan vermediklerini de duyuyoruz.

Türkiye Amatör spor kulüpleri konfederasyonu Taskk ve İstanbul Amatör spor kulüpleri federasyonu İaskf genel başkanı Tff icra kurulu üyesi Amatör kurul başkanı Ali Düşmez’in bu konu ile ilgilenmesini öneriyorum.

Amatör futbolun en tepesinde görev yapan Amatör futbolun sorunlarını en iyi bilen Ali Düşmez başkan ve ekibinin üniversitelerde okuyan ancak kulüplerinden muvafakat alamayıp 4 yıl süre ile futboldan uzak kalan genç futbolcuların futbol oynamalarına olanak sağlayacak bir kararı acilen almaları gerekiyor.

Tff icra kurulunda Amatör işler kurulu başkanı olarak görev yapan Ali Düşmez’in devrim niteliğindeki bu sorunu çözeceğine inanıyorum.

Haydi Ali Düşmez başkanım sizi bekliyoruz.

Üniversite eğitimi gören genç futbolculara aynı anda futbol oynama imkanı tanınmasında yardımcı olun lütfen.

Spor ile eğitimi bir arada götürmek isteyen gençlerin bu arzusunu yerine getirin.

Yıllardır İstanbul amatör futbolunun her futbolcu yönetici başkan olarak her kademesinde içimizde yaşayan sorunları en iyi bilen birisi olarak bu sorunu çözün.

Sizden  rica ediyorum.

 

Saygılarımla

Kadir Küçükay

 

Yorumlar : 0 Yorum

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.